English language
Pure studio

Ivča

Tančím životem!

Začínala jsem tanečním aerobikem jako malá holka se dvěma culíky. V roce 2006 mě na vysoké škole oslovila krása orientálního tance. Jedna kamarádka mám na koleji zatančila drum solo a já se zamilovala do orientálních rytmů a jejich ztvárnění vlastním tělem. Hned jsem se zapsala do Taneční školy Samyah v Českých Budějovicích. Do kurzů k Samyah jsem chodila několik let. V Českých Budějovicích jsem měla možnost učit se cikánskému tanci u Wardy a orientálnímu flamenku u Manuely. Také jsem se zamilovala do latinskoamerických tanců, do jazz dance, street dance a i do zumby. Má účast ve finále soutěže Miss Full of Beauty mi dala možnost přestěhovat se do Prahy a učit se od úžasné Eglal a zúčastnit se seminářů Jilliny, Sharon Kihary a Danielo Mendese báječných tanečníků z Bellydance Evolution. Také mě nadchlo umění Martiny Viwegové, od které se učím Tribald Fusion a ATS.

Ráda se věnuji józe a dalším tanečním stylům.

Díky nucené roční zdravotní přestávce v tancování jsem poznala jak moc je tanec pomáhá odstranit bolesti zad. Když jsem přestala tančit objevily se bolesti bederní páteře a i proto si cením tance, ne jen pro jeho krásu ale i pro jeho přínos našemu zdraví.

Snažím se, aby v mých hodinách byla zábava a aby klientky mohly objevit a projevit vášeň, kterou k tanci cítí. Vždyť tanec je rozprava s vlastním tělem, kterou vede nádherná hudba. Kladu důraz právě na komunikaci mysli a těla, jako naší součásti.

Tanec má přinášet radost především tanečnici, proto tančím životem!

* černobílá fotografie copyright © Petr Kurečka Miss Full Of Beauty 2013