English language

Média

Vstříc plodnosti orientálním tancem

Nemusíte hned po první lekci běžet pro těhotenský test, zázrak na počkání nečekejte. Zkušenosti lektorek ale potvrzují, že lekce orientálního tance již pomohly mnoha ženám, které se marně snažily otěhotnět.

Celý článek na serveru kondice.cz...

Břišní tanec pomůže s bolavými zády i s kily navíc

Břišní tanec, který je ve světě velmi rozšířen, k nám doputoval ze Středního východu. Většinou si jej lidé spojují s harémy, kde orientální tanečnice bavily svého vládce. Je to však mýlka. Původně se totiž jednalo o tanec plodnosti či rodiček, kdy se těhotná žena připravovala na porod pomocí určitých pohybů. I proto se při něm klade důraz na břicho jako na symbol plodnosti.

Celý článek na serveru novinky.cz...

Princezny sobě

Žena, která umí uvolněně, ladně a kreativně zacházet se svým tělem, například provádět prvky břišního tance, působí charismaticky, magicky, eroticky. Proto se - bohužel - břišní tanec dostal do povědomí mnoha lidí jako jakési vybízivé až provokativní a svádivé chování jeho tanečnic. Můžeme se na něj ovšem dívat i docela prozaicky jako na určitý druh taneční terapie, která intenzivně pracuje s hrudní a pánevní partií našeho těla.

Celý článek v pdf...