English language
Pure studio

Jamila Salimpour formát s činelkami

Jamila Salimpour byla inovátorka a průkopnice na poli břišního tance v 2. polovině 20. století v USA. Vděčíme jí mimo jiné za ucelenou metodologii výuky, kodifikaci názvu prkvů a terminologii činelkových rytmů. Prvky jako základní egyptský krok, arabic, maya nebo 3/4 shimmy mají svůj původ právě u této jedinečné lektorky a tanečnice. 


Její formát je souborem prvků, které mají přesně daný popis i stylizaci. Číme déle se pak studentka tomuto formátu věnuje, tím více prvky v jejím těle zrají a ona si může dovolit si s prvky více hrát, propojovat je nebo různě variovat. Od samého začátku vás krůček po krůčku formát učí hledat si vlastní přechody mezi prvky a objevovat vlastní taneční intuici. Nedílnou součástí formátu je také hra na prstové činelky, které budeme v tanci zapojovat i my. Vše se naučíte postupně, pod vedením zkušené lektorky a mnohaleté studentky Salimpour školy. 

Salimpour formát nabízí systematický a akademický přístup k orientálnímu tanci v praktické i teoretické rovině. Na lekcích můžete očekávat důkladnou rozcvičku, vysvětlení specifické techniky a také postupné zasvěcení do jednotné terminologie. Naučíte se pečlivě izolovat prvky a vše vrstvit do pohybu. A v čem je technika specifická? Především v přesné práci svalů. Salimpour formát vede k rozvoji individuality každé studentky a její nezávislosti na lektorce. Jamila stylizace pak specificky rozvíjí improvizaci a expresivitu v tanci. 


Pokud si chcete o naší škole a formátech dozvědět více, mrkněte na následující odkazy.
Nejnovější povídání ve videu: https://www.facebook.com/watch/?v=245057063268841 
Starší článek: http://raqsfreak.blogspot.com/2015/07/salimpour-school-aneb-proc-tak-zeru.html
A jak to vypadá nakonec v tanci? 
Toto je choreografie pro 2. úroveň - https://youtu.be/z_MlsCy0fEY
A toto zase z úrovně 4 - https://youtu.be/-3jRdq0FBnA 
 

Pokročilost kurzu

Seznámení s orientálním břišním tancem v egyptském stylu pro úplné začátečnice. Doporučujeme všem ženám, které se chtějí cítit lépe ve svém těle, zlepšit si celkovou flexibilitu těla, páteře a kloubů - zbavit se chronických bolestí zad. Orientální břišní tanec tvaruje postavu, zpevňuje svalstvo zad, paží, zpevňuje břišní svaly, oblast pánevního dna a prokrvuje ji a tím pomáhá při menstruačních a klimakterických obtížích. Vhodný pohyb při léčbě neplodnosti. Není žádné ani věkové omezení.

Lekce je 60 - 90 minut. Všechny lekce jsou koncipovány tak, aby se stihlo 15min protažení, základní prvky, kombinace i relaxace.
Poznáte své tělo jinak, protáhnete ho, posílíte a vytvarujete. Poznáte základní pohyby tohoto ženského tance, naučíte se několik kombinací a krátkou sestavu. Podstatnou součástí kurzu je zaměření na správné držení těla. Začnete objevovat krásu a tajemství orientální hudby a tance. Pro všechny ženy, které se chtějí cítit lépe ve svém těle!

Protažení, zformování a relaxace Vašeho těla příjemnou a elegantní formou...

 

Styl

Každá lekce má délku 60-90 min! Délka lekce je nastavena tak, abychom stihli protažení celého těla, měli čas na techniku tance, taneční kombinace i závěrečné protažení a relaxaci.

Shrnutí

Pro koho Začátečníci
Styl Orientální tanec
Čas čtvrtek 19:15 - 20:45
První lekce 10.9.2020
Počet lekcí 14
Lektor Lenka Adámková
Kde Oranžový sál SLUNCE - Studio PURE
Štěpánská 45, Praha 1
Cena kurzu 2590,- Kč
Zapsat se