English language
Pure studio

Seminář akrobacie Souznění v letu

Seminář párové akrobacie 20.5. 15-18

Přihlášky na klara.hajdinova@seznam.cz

Sen o létání je vlastní lidem už od pradávna. V tomto semináři si ukážeme, že létat je možné i bez technických vymožeností, čistě jen ve spolupráci s druhým člověkem. Zažijeme to, co se nám samotným jako jedincům pravděpodobně nikdy nepodaří. Necháme naše tělo procítit vzduch a prostor. Ponoříme se do vln volnosti a prožijeme souznění s partnerem. Společně budeme zkoumat, jak se dvě či více těl můžou chovat jako jedno. Jak na sebe reagují a jak jsme schopni přebírat váhu druhého a umožnit mu tak létat nebo jak správně svoji váhu předat a vzlétnout.
Seminář je zaměřený na práci v páru. Budeme se věnovat technické stránce provedení jednotlivých pozic, práci s vlastním centrem i těžištěm, vnímání váhy a energie partnera a to za rozvoje vzájemné důvěry a poznávání. Zakusíme jiné vnímání gravitace, jemnou komunikaci bezeslov a souznění v letu…
Kurz je určen jak začátečníkům, kteří s danými technikami nemají žádné zkušenosti, tak i těm, kteří krásu souznění v letu již okusili.
Váš “letecký” partner nezbytně nemusí být vaším partnerem v osobním životě (přestože to má své výhody a zpětné pozitivní vlivy), může jím být prakticky kdokoliv, samozřejmě včetně osob stejného pohlaví.


Jonáš Janků
Performer, akrobat, tanečník, muzikant a “lektor pohybu”. Ve svém mladém uměleckém životě prošel od vizuálního umění přes hudbu až k profesionálnímu pohybovému divadlu. Jeho činnost je v současnosti převážně spjata s pražským Centrem pro nový Cirkus – Cirqueon, kde mimo jiné působí jako lektor tanečních i akrobatických lekcí. Účastní se řady workshopů s uznávanými českými i zahraničními umělci a podílel se na řadě tanečních a divadelních projektů: mimo jiné mezinárodní projekty “Jizvy v kameni” a “Jezero Grus Grus” divadla Continuo; taneční představení Kataríny Rampáčkové “Návrat” a “Reliéf”; a jako interpret se podílel na představení studia DVA “Vánoční koleda” či spolupracoval na vytvoření akrobatických/pohybových scén pro představení “Odpad, město, smrt” režiséra Dušana D. Pařízka pro pražské divadlo Komedie.

Klára Hajdinová
Herečka a performerka, jež propadla kouzlu tance, akrobacie a nového cirkusu vůbec. Věnuje se převážně párové akrobacii, partner józe a vzdušné i pozemní akrobacii. Volné chvíle ráda věnuje zkoumání principů současného tance a kontaktní improvizace. Miluje let a jakýkoliv pohyb ve vzduchu, práci s energií, tělem jako hmotou a objevování nových pocitů a zážitků, které pohyb, tanec a práce s partnerem přináší. Kromě činoherních rolí v českých i mezinárodních divadlech účinkovala i v tanečně-akrobatických rolích v představení “Vánoční koleda” Divadla Hybernia nebo performovala vlastní divadelně-tanečně akrobatický projekt Dogala – na festivalu Axa in Action.