English language
Pure studio

Olga Jandová

S jógou ve formě cvičení jsem se poprvé setkala před zhruba 18-ti lety a rozhodně se tak nestalo náhodou, neboť na ni nevěřím. Myslím, že by se jóga měla především žít a ne o ní jen psát, číst nebo povídat - i když i studium považuji za velice důležité. Stejně tak by byla škoda se omezovat pouze na ásanovou praxi.

Kromě jógy se věnuji výživovému poradenství, instruktorství fitness, TRX, funkčnímu tréninku a aerobic dynamic kickboxu.

Lekce jógy pod mým vedením jsou primárně určené začátečníkům a mírně pokročilým. Zaměřuji se především na techniku prováděných ásan, abychom své tělo ozdravovali a nikoliv mu ubližovali. Dále zaměřujeme pozornost na dech a v neposlední řadě na svou mysl - učíme se ovládat. V záplavě všech těch nových a vylepšených stylů jógy budu asi za „exota“, ale možná nejvýstižnější by bylo rozdělení na "pomalé" a "svižné" lekce. V rámci pomalých budeme v pozicích setrvávat déle a pracovat na flexibilitě i posilování těla za pomoci dechu a klidu, díky těm druhým se pořádně zapotíme. Nicméně v obou případech klademe důraz na dech, přítomnou mysl a, jak již bylo řečeno v úvodu, na správnou techniku - oslabená místa posílíme, přetížená uvolníme. Lekce jsou za doprovodu hudby.  Ctím zcela individuální přístup - co je dobré pro jednoho, nemusí být pro druhého.